Produkty Tibo


Gundrillingi, cross-table i BTA wiertarki do głębokich otworów wykonane z modułowych elementów systemu.


Wiercenie głębokich otworów jest definiowane jako „obróbka skrawaniem metalu” do wykonywania otworów wiertniczych, w których stosunek głębokości wiercenia do średnicy wiercenia wynosi zwykle 10: 1 lub więcej. Metoda wymagająca dużej wiedzy technicznej, wysoka wysokiej jakości narzędzia i maksymalna precyzja


Jako jeden z wiodących światowych producentów wiertarek do głębokich otworów, Tibo dostarcza rozwiązania o wysokiej precyzji, które zostały wielokrotnie sprawdzone w zakresie zadań wiertniczych o średnicach od 2 mm do 400 mm i głębokości wiercenia do 12 000 mm , zrealizowany w koncepcji modułowej maszyny składającej się z wysokiej jakości, doskonale zharmonizowanych elementów systemu.


W zależności od średnicy i głębokości wymaga to stosowania różnych metod, które Tibo stale doskonali w bieżących pracach rozwojowych: Gundrilling i głębokie wiercenie BTA. Obie metody pozwalają na bardzo precyzyjne i szybkie wiercenie głębokich otworów w szerokiej gamie materiałów, od aluminium i stali nierdzewnej po superstopy w inżynierii kosmicznej.System modułowy Tibo

Modułowy i elastyczny.


Modułowy system Tibo jest tak prosty, jak genialny i oferuje niemal nieograniczone możliwości konfiguracji - od uniwersalnej standardowej maszyny po specjalne rozwiązania częściowe. Indywidualnie dostosowany do twoich wymagań dotyczących wiercenia głębokich otworów, oznacza to, że zawsze możemy zaoferować ci optymalną konfigurację maszyny, która robi dokładnie to, czego się od niej wymaga, z maksymalną wydajnością.


Ciągłe dalsze udoskonalanie naszego asortymentu i stosowanie sprawdzonych komponentów skutkują znacznie prostszą obsługą, mniej złożonymi ustawieniami i rozszerzonymi możliwościami.


Przegląd systemu modułowego Tibo.


Pierwszy moduł: łóżko maszyny

Solidną podstawą każdej wiertarki głębokiego otworu Tibo jest nasze łóżko maszyny, które jest dostępne w wielu standardowych rozmiarach, w tym prowadnicach liniowych i różnych płytach podstawy, na których montowane są inne urządzenia wiertnicze. Zapewnia to ekstremalną precyzję do 1/1000 mm.


Drugi moduł: wrzeciono

wiertarskie Wrzeciona wiertarskie są montowane na prowadnicach liniowych i płytach podstawy - od jednego do sześciu wrzecion, które są wyposażone w napęd, aby dopasować je w zależności od zadania wiercenia. Napędy wrzecion z przełączanymi zębatkami są również dostępne dla dużych maszyn.


Trzeci moduł:

konik lub drugie wrzeciono wiertarskie Stałe lub przeciwbieżne koniki można zamontować, w zależności od wymagań klienta i zadania. Alternatywnie, drugi komponent wrzeciona można również skonfigurować do wiercenia jednocześnie z dwóch stron łącznie do dwunastu wrzecion.


Czwarty moduł: wózek obsady tulei wiertarskiej (ELB) lub głowica dociskowa chłodziwa BOZA (BTA)

Opcjonalnie ruchomy wózek tulei wiertniczej lub głowica dociskowa chłodziwa (BOZA) są zamocowane, w zależności od metody wiercenia. Uchwyt tulei wiertarskiej ze stożkiem mocującym stosowany w żłobieniu (ELB) prowadzi i centruje wiertło oraz pobiera chłodziwo i wióry wiertnicze, które są usuwane z otworu. Głowica ciśnienia chłodziwa (BOZA) jest stosowana w metodzie BTA. Prowadzi rurę wiertniczą i jednocześnie dociska olej do głębokiego wiercenia pod wysokim ciśnieniem wzdłuż wiertła do końcówki wiertła. W tym procesie modułowy system Tibo umożliwia także połączenie metod gundrilling i BTA na jednej maszynie.


5. moduł: System usuwania wiórów i układ chłodzący

Wióry wiertnicze są doprowadzane do odprowadzania wiórów przez przenośnik wiórów (opcjonalnie: kosz na wióry), podczas gdy olej wiertniczy jest najpierw filtrowany, w razie potrzeby chłodzony, a na końcu doprowadzany z powrotem do zbiornika oleju chłodzącego. Opcjonalnie dostępna jest również kombinacja z wirówką.


6. moduł: Stabilne podpory i tłumiki drgań

Wymagana liczba stałych podpór narzędzia (metoda wiercenia), tłumików drgań (metoda BTA) i stałych podpór przedmiotu (wszystkie metody) jest stosowana w zależności od długości przedmiotu. W tym przypadku modułowy system Tibo pozwala również na szybką i prostą wymianę stałych podpór - zapewniając niewiarygodną przewagę nad konkurencją, gdy w grę wchodzą często zmieniające się zadania obróbki.


7. moduł: Kontrola

Wiertarki głębokie Tibo są wyposażone w najnowocześniejszą technologię automatyzacji. Nasz intuicyjny dotykowy interfejs użytkownika umożliwia wydajną parametryzację i nadzór naszych procesów wiercenia. Podstawowe funkcje, takie jak pamięć pokoju pracy, kontrola konta użytkownika i możliwości zdalnego dostępu są zawsze uwzględniane. Ruchomy panel sterowania zapewnia nieograniczony dostęp do wszystkich elementów maszyny.


8. moduł: Drzwi bezpieczeństwa / bariery świetlne

Wiertarki głębokie Tibo są zgodne z Europejską Dyrektywą Maszynową 2006/42 / WE i są wyposażone w bariery świetlne w połączeniu z barierką bezpieczeństwa. Obudowy maszyny są dostępne jako opcja.Maszyny gundrillingowe (metoda ELB)


Wiertarki Tibo idealnie nadają się do wiercenia głębokich otworów o mniejszych średnicach wiercenia od 2 mm do 40 mm.


Cechą charakterystyczną metody wiercenia jest to, że chłodziwo jest wprowadzane kanałami wewnątrz wału narzędzia. Jest usuwany wraz z wiórami wiertniczymi przez szczelinę w kształcie litery V (frezowanie) wzdłuż narzędzia. Nasza unikalna koncepcja maszyny z wysokiej jakości, zharmonizowanymi komponentami systemu umożliwia wykonywanie głębokich otworów o głębokości do 4500 mm lub więcej - z maksymalną precyzją i dużą prędkością.


Modułowy system umożliwia indywidualne dostosowanie każdej maszyny zgniatającej do potrzeb użytkownika: Jednocześnie systemy z jednym do sześciu wrzecionami mogą być standardowo realizowane. Dodatkowo, montaż jako ZESPÓŁ TWIN jest możliwy do obróbki szczególnie dużych ilości, obejmujących wiercenie maksymalnie dwunastoma wrzecionami jednocześnie z dwóch stron. Istnieje również opcjonalne zabezpieczenie wyłączania poszczególnych wrzecion wiertniczych, jeśli na przykład często obrabiane są różne wielkości partii.


Każda wiertarka do głębokich otworów może być również skonfigurowana z automatycznym załadunkiem i rozładunkiem, dzięki czemu idealnie nadaje się do ekonomicznej produkcji seryjnej. Modułowa konstrukcja i bogate opcjonalne akcesoria umożliwiają dodatkowe metody obróbki, takie jak na przykład rozwiercanie. Sprawdzone komponenty i najnowocześniejsze narzędzia gwarantują bardzo precyzyjne wyniki wiercenia.Wiertarki do głębokich otworów BTA


Wiertarki do głębokich otworów BTA firmy Tibo zapewniają optymalną metodę wiercenia otworów o większych średnicach od 18 mm do 250 mm (wiercenie wzajemne do 400 mm) i głębokości wiercenia do 12 000 mm.


Dzięki metodzie BTA chłodziwo jest wprowadzane i usuwane, a wióry są transportowane w dokładnie odwrotny sposób niż metoda zgniatania: dzięki większej średnicy wiertła BTA możliwe jest niezawodne i ciągłe usuwanie wiórów przez wnętrze narzędzia. Z drugiej strony chłodziwo jest wprowadzane z zewnątrz pod ciśnieniem przez pierścieniową szczelinę między otworem a wiertłem za pomocą głowicy ciśnieniowej chłodziwa (BOZA).Wariantem tego jest metoda wiercenia wypychacza, w której olej do głębokiego wiercenia jest doprowadzany przez komorę pierścieniową między rurą wiertniczą a rurą wewnętrzną. Smar chłodzący wydostaje się z boku głowicy wiertniczej, przepływa wokół niej i spływa z wiórami w rurze wewnętrznej. W tym samym czasie część smaru chłodzącego jest doprowadzana do wewnętrznej rurki przez dyszę pierścieniową. Powstałe podciśnienie w otworze wióra umożliwia przepływ powrotny (efekt wyrzutnika).


Wiertarki do głębokich otworów Tibo BTA są również dostępne w wersji z jednym wrzecionem lub z wieloma wrzecionami. Wybierając różne skrzynie biegów i zależnie od zadania wiercenia, można realizować różne warianty napędu, dzięki czemu zawsze uzyskuje się optymalną wydajność cięcia.


Modułowa konstrukcja i bogate opcjonalne akcesoria umożliwiają dodatkowe metody obróbki, takie jak skrawanie i polerowanie na walcach, wytaczanie i wytaczanie butelek. Sprawdzone komponenty i najnowocześniejsze narzędzia gwarantują bardzo precyzyjne wyniki wiercenia.


* Głębokości wiercenia przekraczające 12 000 mm są możliwe w specjalnej konfiguracji na życzenie klienta.


TIBO - Filmy Produktowe

1. Tibo gundrilling machine E40//1-1000
2. B250-8000
3. B250-2000CSR
4. B160-4000
5. KTE40-1000
6. DR50-1000
7. E10-2-375
8. E15-4-1000


KONTAKT

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami!

 

Zapraszamy na kawę! Odwiedź nas.

ARCO TOOLS

adres: ul. Nowa 23 C lokal 007; 05-500 Stara Iwiczna
telefon: (+48) 22 353 27 05
fax: (+48) 22 270 27 22
e-mail: info@arcotools.pl

Andrzej Rudenko - Dyrektor zarządzający
telefon: +48 530 786 610
e-mail: andrzej.rudenko@arcotools.pl

Zdzisław Naglik – Inżynier sprzedaży
telefon: +48 539 179 462
e-mail: zdzislaw.naglik@arcotools.pl

Damian Rudenko – Doradca Techniczno-Handlowy LEHMANN
telefon: +48 607 079 042
e-mail: damian.rudenko@arcotools.pl

Joanna Rudenko – Specjalista ds. Logistyki i Obsługi Klienta
telefon: +48 609 103 606
e-mail: joanna.rudenko@arcotools.pl

Konrad Jabłoński – Menedżer ds. sprzedaży i wsparcia technicznego HEULE
telefon: +48 570 080 334
e-mail: konrad.jablonski@arcotools.pl

Marek Kuźmiński – Inżynier sprzedaży
telefon: +48 539 174 056
e-mail: marek.kuzminski@arcotools.pl